Profesjonalne centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dziś kobiety najczęściej dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/partnerzy

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, w następstwie tego również kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez ekspertów dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, lecz przede wszystkim również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje bezlik radości, niemniej jednak też o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, dlatego również zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających specjalne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci konstruowane są korzystne warunki medyczne. Doktorowie dbają nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, ale też o ich komfort oraz właściwe samopoczucie, które może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.