Opony szosowe 700 duro

Motocykliści lub kierowcy różnego typu aut nienagannie zdają sobie sprawę z tego, że by zdołać upajać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go prawidłowo przygotować. Sporo osób jednakże nie stosuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opona rowerowa duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, tym samym lista prac, jakie powinniśmy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny bądź też nadmiernie naciągnięty – należy go odpowiednio naciągnąć. Ponadto należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć czy też nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy przecież, żeby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wobec tego należy spowodować poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby spowodować luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Co więcej warto sprawić elementy oświetlenia – chcemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które trzeba wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie warto również rower całkowicie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie poprawniej chroniony w trakcie całego sezonu.